Kasa fiskalna dla fryzjera – czy jest wymagana?

Czy fryzjer musi mieć kasę fiskalną? Zgodnie z obowiązującymi przepisami – tak. Dokładniej, na osobę prowadzącą działalność w zakresie usług fryzjerskich, czyli dokonującą ich sprzedaży, prawo nakłada obowiązek rejestrowania tego faktu na kasie fiskalnej. Jeśli więc działasz w branży fryzjerskiej, musisz zaopatrzyć swój salon w kasę fiskalną. Jeżeli natomiast dopiero planujesz rozpocząć działalność polegającą na świadczeniu usług fryzjerskich, pamiętaj, że musisz zakupić kasę fiskalną jeszcze przed dokonaniem pierwszej sprzedaży. Co istotne, w tym zakresie nie możesz skorzystać z żadnych zwolnień, w tym ze zwolnienia dotyczącego limitu obrotów. Kasy fiskalne dla salonów fryzjerskich są zatem bezwzględnie wymagane, podobnie jak w przypadku chociażby salonów kosmetycznych.

Kasa fiskalna u fryzjera od 1 lipca 2021 roku musi być kasą online. Na czym polega takie rozwiązanie? Kasy fiskalne online są stale połączone z internetem, a informacja o każdej transakcji jest przekazywana drogą elektroniczną do Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Zatem dane o wystawionych paragonach są automatycznie wysyłane z kas na serwery fiskusa, a konkretnie do Centralnego Repozytorium Kas.

Świadcząc usługi fryzjerskie musisz pamiętać, że zgodnie z przepisami, realizowaną sprzedaż musisz rejestrować na kasie fiskalnej online. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z ryzykiem otrzymania kary. Starą kasę należy zatem wymienić na nową, a rozpoczynając działalność trzeba od razu zaopatrzyć się we właściwy sprzęt, pozwalający na automatyczne przekazywanie danych o paragonach do KAS.

Oceń Artykuł

0 Oceny (0)

Artykuły Powiązane

logo

Gambit s.c.
ul. Makuszyńskiego 1c
34-500 Zakopane

NIP 7361741454

Dane kontaktowe

Przydatne Linki

Informacje i dokumenty